Trunking, type WDK 30045
Type WDK30045RW
|Item no. 6191118
|EAN 4012196497058



Item no. / Type
Length
Width
Height
Colour
Smallest selling unit: 48 m
48m
m
Description
Trunking cover and base with base perforation.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 45 mm |
| Height | 30 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Number of cables NYM 3 x 1.5 mm² Ø 10.5 mm (without socket) | 8 |
| Number of cables NYM 5 x 1.5 mm² Ø 12.0 mm (without socket) | 6 |
| Number of cables NYM 3 x 2.5 mm² Ø 11.5 mm (without socket) | 6 |
| Usable cross-section | 1145 mm² |
| Halogen-free | no |
| Number of fixed partitions | 0 |
| Number of insertable partitions | 0 |
| Cable retaining clip | no |
| Protective film | no |
| Duct connector | no |
| Protection rating | IP30 |
| Delivery on a roll | no |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Fastening type | Base perforation |
| Version, cable trunking cover | Loose |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 30x45x2000 |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,6668 kg CO2e / 1 MeterCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,6668 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
WDK HI30045RW
6191932
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
WDK HA30045RW
6192238
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
WDK HF30045RW
6192823
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece

Item no. 6193196
End piece, trunking type WDK 30045Type
WDK HE30045RW
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece

Item no. 6191932
Internal corner cover, trunking type WDK 30045Type
WDK HI30045RW
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece

Item no. 6192238
External corner cover, trunking type WDK 30045Type
WDK HA30045RW
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Certificates (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Colour
Item no.
WDK30045LGR
2000
45
30
Light grey; RAL 7035
6026842
WDK30045GR
2000
45
30
Stone grey; RAL 7030
6026850
WDK30045CW
2000
45
30
Cream; RAL 9001
6026869
WDK30045RW
2000
45
30
Pure white; RAL 9010
6191118
Colour
WDK30045LGR
Item no.
6026842
Length
2000
Width
45
Height
30
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK30045GR
Item no.
6026850
Length
2000
Width
45
Height
30
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK30045CW
Item no.
6026869
Length
2000
Width
45
Height
30
Colour
Cream; RAL 9001
WDK30045RW
Item no.
6191118
Length
2000
Width
45
Height
30
Colour
Pure white; RAL 9010



